Artykuł

Mick Jagger i inni niedoszli księgowi

Wydaje ci się, że profesja księgowego przeznaczona jest wyłącznie dla osób niezwykle cierpliwych, spokojnych i skrupulatnych? Zapewne zmienisz nieco swoje zdanie, gdy poznasz kilka sławnych osób, które “o mały włos” nie zrobiły kariery w usługach księgowych.

5 sławnych osób, które PRAWIE zostały księgowymi

  1. Mick Jagger z The Rolling Stones

Rockman, lider zespołu The Rolling Stones, to najprawdopodobniej jeden z najbardziej znanych niedoszłych księgowych. W młodości Jagger studiował rachunkowość i finanse w London School of Economics. Uległ jednak namowom innego gitarzysty, Keitha Richardsa, i zrezygnował ze studiów. Niemniej dobrze sobie radzi z finansami – jego majątek szacowany jest na 360 mln dolarów.

  1. John Grisham – amerykański pisarz, autor bestsellerów “Klient” i “Raport Pelikana”

John Grisham, autor znanych powieści “Firma” czy “Klient”, ukończył Mississippi State University w 1977 r., uzyskując licencjat z rachunkowości. Później zapisał się na University of Mississippi School of Law, aby zostać prawnikiem podatkowym. Podobno świat finansów zniechęcił go swoją “złożonością i szaleństwem”, dlatego postanowił zająć się pisaniem. Niemniej w swojej pracy twórczej często wykorzystuje wiedzę podatkową i prawną, co być może w dużej mierze pomogło mu zgromadzić fortunę w wysokości 200 milionów dolarów.

  1. Kenny G – amerykański saksofonista

Wydaje ci się, że księgowość z grą na saksofonie ma niewiele wspólnego? Nie w przypadku tego artysty. Kenny G, a właściwie Kenny Gorelick, zanim został okrzyknięty najlepiej sprzedającym się artystą wszech czasów, studiował rachunkowość na Uniwersytecie Waszyngtońskim. Dzięki globalnej sprzedaży wynoszącej 75 milionów płyt Kenny G jest najlepiej sprzedającym się instrumentalnym muzykiem współczesnej epoki. Podobno saksofonista do dziś przyznaje, że zdobyte wykształcenie pomogło mu zarządzać finansami na wczesnym etapie kariery. Jak się okazuje, nauka nigdy nie idzie w las…

  1. Janet Jackson – amerykańska piosenkarka

Słynna Janet Jackson studiowała rachunkowość przed dołączeniem do rodzinnego “biznesu” muzycznego. Obecnie jest znana przede wszystkim jako wokalistka, tancerka, autorka tekstów, aktorka, a także businesswoman, ale gdyby nie kariera w show biznesie, być może byłaby księgową. Z pewnością zajmowałaby się księgami rachunkowymi śpiewająco!

  1. Robert Plant – frontman zespołu Led Zeppelin

Czy wyobrażasz sobie Roberta Planta z Led Zeppelin jako skrupulatnego księgowego? Okazuje się, że ojciec słynnego muzyka zachęcał swojego syna do zdobywania wykształcenia w tym kierunku. Zamiast pracy z liczbami nastolatek wybrał scenę.